sadsad x
asdasd
Virüslerden Doğal Korunma Yolları

Virüslerden Doğal Korunma Yolları

Milyonlarca yıldır hayatımızda var olan virüsler, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sahiptir. Bu nedenle kendinizi ve içinde bulunduğunuz toplumu sağlıklı tutabilmek için bazı alışkanlıklarınızı geliştirmeniz ve hatta değiştirmeniz gerekebilir. Bu açıdan hijyenik el yıkama, doğru ve doğal ürünler kullanılarak yapılan dezenfeksiyon uygulamaları en önemli alışkanlıklardır.

Kaş Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir

Kaş Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir

Gözleri dış etkenlerden korumakla görevli olan kaş ve kirpikler, aynı zamanda yüz güzelliğini tamamlar ve bakışlarınıza anlam kazandırır. Kaş ve kirpik dökülmesi de tıpkı saçlar gibi doğaldır. Bu nedenle sağlıklı şekilde kaş ve kirpik uzatma yöntemlerini bilmek önemlidir. Mevsim değişiklikleri, hamilelik, yüzü doğru yıkayamama, yanlış makyaj malzemeleri kullanımı gibi durumlarda kaş ve kirpiklerde dökülme gözlenir.

Siveno ile Sağlıklı Saçlar! Mutlu Bebekler!

Siveno ile Sağlıklı Saçlar! Mutlu Bebekler!

Bebeklerin kafaları ve saçları kirlenmeye, karışmaya ve bazen de biraz kokmaya eğilimlidir. Bu nedenle bebeğinizin hassas cildine uyumlu doğal bir saç bakımı rutini oluşturmanız şarttır, fakat ilk banyo çoğu ebeveyn açısından soru işaretleriyle doludur.

Doğal Bebek Çamaşır Sabunu ile Sağlıklı Temizlik

Doğal Bebek Çamaşır Sabunu ile Sağlıklı Temizlik

Bebekli evler en fazla çamaşır yıkanan evlerdir. Anneler bebeklerinin çamaşırlarının temiz ve hijyenik olmasına özen gösterirler. Ancak çamaşır yıkarken kullanılan kimyasal deterjan zararları bebekleri sanılandan çok daha fazla etkiler. Kimyasal deterjanlar bebeklere birçok ciddi zarar verme riski taşır. Bu sebeple hassas bebeklerin çamaşırlarını kimyasal içerikli deterjanlar yerine doğal bebek çamaşır sabunu ile yıkamak gerekir. 

Bebeğinizin Cildine Zarar Vermeden Kıyafetlerde Etkili Temizliğe Ne Dersiniz?

Bebeğinizin Cildine Zarar Vermeden Kıyafetlerde Etkili Temizliğe Ne Dersiniz?

Bebeğinizi doğal gıda ürünleriyle beslemeye ve organik dokumalı giysilerle giydirmeye dikkat ediyorsanız aynı duyarlılığı bebek deterjanı seçiminde de göstermeniz gerekir. Bebek cildine özel tasarlanan ve etkin temizleme özelliği sunan doğal içerikli sabunlardan yardım alabilirsiniz. Yumuşak ve hassas bebek cildine temas eden giysileri, bitkisel bebek çamaşır deterjanı ile yıkayarak onun sağlığını özenle koruyabilirsiniz. Temizleyiciliği yüksek en kaliteli doğal bebek deterjanlarını Siveno’da bulabilirsiniz.

Yıkanmayı Sevmeyen Bebeklere Banyoyu Sevdirecek İpuçları

Yıkanmayı Sevmeyen Bebeklere Banyoyu Sevdirecek İpuçları

Su, bebeğinizin farklı duyularını keşfetmesi için iyi bir öğrenme aracıdır. Gününün çoğunu rahat ve kuru geçirmeyi sevse de, banyo zamanı onun için eğlenceli bir duyusal aktivite haline gelebilir. Ayrıca bebeğinizi yıkamaya başlamak için çok acele etmemelisiniz. Dünya Sağlık Örgütü, bebeğinizi ilk kez yıkamak için doğumdan sonra 24 saat beklemenizi öneriyor.

Emzik ve Biberonların Temizliğine Dikkat! Bebekler Kimyasala Maruz Kalmasın!

Emzik ve Biberonların Temizliğine Dikkat! Bebekler Kimyasala Maruz Kalmasın!

Biberon nasıl temizlenir sorusu bebek bakım süreciyle ilgilenen herkesi meraklandırır. Etkili bir emzik ve biberon temizliği için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Ancak bu temizlik sürecinde sert ve güçlü kimyasallar içeren temizlik ürünlerinden uzak durmalısınız. Bebeğinizin pek çok sağlık problemi yaşamasına neden olabilecek bu kimyasallar, emzik ve biberon üzerinde kalıntı bırakabilir. Doğal ve sağlıklı içerikler ile hazırlanmış temizlik ürünlerini kullanarak bebeğinizin beslenmesini hijyenik koşullarda sağlayabilirsiniz. Emzik ve biberon temizlemek için pratik püf noktaları hemen şimdi öğrenmek ister misiniz?

Doğal Ürünler ile Bebek Kıyafeti Yıkama Tüyoları

Doğal Ürünler ile Bebek Kıyafeti Yıkama Tüyoları

Doğru yumuşaklığı elde etmek için bebek kıyafetleri kaç derecede yıkanır? Bu soruya verilecek tek bir doğru yanıt yoktur ve iş sadece doğru dereceyi seçmekle sınırlı değildir. Leke türüne bağlı olarak 30 ila 40 derecede yıkama yapabilirsiniz, fakat bebeğinizin cildi, yanlış deterjan seçimi ve sert giysiler yüzünden tahrişe açıktır. Bebek giysilerini devamlı hijyenik tutmak ve kimyasallara karşı alerjik reaksiyonlar birçok yeni ebeveyni korkutan ikilemlerin başında geliyor. Aslında bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken güvenli ve doğal ürünleri kullanmak ve giysilerin son derece temiz olması arasında büyük bir çelişki bulunmaz.

Emzik ve Biberon Temizliğinde Püf Noktalar

Emzik ve Biberon Temizliğinde Püf Noktalar

Biberon ve emzik temizliği, hassas olan bebeklerin sağlığı için oldukça önemlidir. Savunmasız ve narin bir bünyeye sahip olan bebeklerin; gıdalarından eşyalarına, giysilerinden oyuncaklarına kadar her şeyi hijyenik ve doğal olmalıdır. Özellikle de en sık kullandığı emzik ve biberonların sürekli hijyenik kalması, bu temizliği sağlarken bile doğal ve zararsız temizleyicilerin tercih edilmesi gerekir. Biberon temizleme ve emzik temizleme doğal yöntemlerle yapılabileceği gibi bitkisel ürünlerden hazırlanmış, doğal temizleyici ürünlerle de yapılabilir. Bebeklerin hassasiyeti düşünülerek özenle hazırlanmış doğal emzik ve biberon temizleme ürünleri ile bebeğinizin beslenme malzemelerini güvenle hazırlayabilirsiniz. 

Dudak Kuruluğuna Siveno Çözümleri

Dudak Kuruluğuna Siveno Çözümleri

Dudaklar yüzümüzün en dikkat çeken bölgelerinden biridir ve aynı zamanda dış etkenlere de en fazla maruz kalan bölgelerimizden biridir bu da dudak kuruluğu ile sık karşılaşılmasına neden olabilir. Dudakların sürekli dış etkenlere maruz kalması elbette bazı sorunlara yol açabilir. Bunların yanı sıra beslenme alışkanlıkların, ilaçlar ve hastalıklara uzanan etkenler de bu sorunun oluşumunda rol oynayabilir. Kuruyan dudaklara bakım yapılmazsa kuruluk çatlaklara, çatlaklar da yaralara dönüşebilir. Bu sebeple dudak bakımı sanıldığından daha önemlidir. 

Bakımlı Dudaklara Kavuşmanın 5 Doğal Kuralı!

Bakımlı Dudaklara Kavuşmanın 5 Doğal Kuralı!

Dudaklar güzelliğin en önemli parçalarından biri olarak görülür, bu sebeple çoğu kişi dudak bakımı konusuna büyük özen gösterir. Ancak bakımlı dudaklar için kimyasal maddeler kullanmak birçok riski de beraberinde getirir. Dudaklarınıza sürdüğünüz her madde direkt olarak ağzınızdan vücudunuza girer ve vücudunuza giren her türlü kimyasalın sağlık açısından risk taşıma olasılığı vardır. Oysaki güzel, sağlıklı ve bakımlı dudaklar için kimyasal ürünler kullanmak zorunda değilsiniz. Doğal dudak koruyucu ürünler bakımlı dudaklar için sağlıklı birer alternatiftir ve hem kadınlar hem de erkekler tarafından güvenle kullanılabilen ürünlerdir.

Doğal ve Hijyenik El Temizliği

Doğal ve Hijyenik El Temizliği

Doğru el yıkama alışkanlığı kazanarak hastalıklara neden olan virüs ve mikroorganizmalardan korunabilirsiniz. Solunum yoluyla bulaşan virüsler damlacıklar halinde göz, burun ya da ağızdan vücuda girerek hastalıkların yayılmasını hızlandırır. Yüzeyler üzerinde bulunan mikroorganizmalar ise el teması sayesinde kolayca insanlara bulaşır. Kendinize ve çocuklarınıza kazandıracağınız hijyenik el yıkama alışkanlığıyla toplum sağlığının korunmasına da yardımcı olabilirsiniz. Ellerinizi derinlemesine temizlerken bakımını da yapan en kaliteli doğal sabunları Siveno’da bulabilirsiniz.

El Kuruluğu Nasıl Önlenir?

El Kuruluğu Nasıl Önlenir?

Cildimizin dış etkenlere en fazla maruz kalan bölgesi ellerdir ve bu da ellerimizde çeşitli sorunların ortaya çıkmasına sebep olur. El kuruluğu ellerde en sık görülen sorundur ve kimi zaman hoş olmayan bir görünüme, acı hissine hatta eğer müdahale edilmezse ellerde çatlaklar ile yaralar oluşmasına varan sonuçlar doğurabilir. Dolayısıyla el temizliğini ve bakımını doğal içerikli ürünlerle yapmak bu sorundan korunmak için son derece önemlidir.

Çocuğunuz ile Birlikte Korkmadan Güneşlenin

Çocuğunuz ile Birlikte Korkmadan Güneşlenin

Güneş ışınları, bedenin hayati ihtiyaçlarını karşılamasının yanı sıra zararlı yan etkilere de neden olabilir. Alacağınız basit önlemler ile kendinizi ve çocuklarınızı hem güneşten koruyabilir hem de maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Çocuk cildi, yetişkin cildine göre daha savunmasız ve hassas olduğundan özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Güneşin zararlı etkileri, özellikle küçük yaşlarda derin güneş yanıkları oluşturabilir ve kalıcı hasara neden olabilir. Diğer yandan, çocukların sağlıklı gelişimi ve büyümesini destekleyen D vitamininin büyük kısmını güneşten alabilirsiniz. Sağlıklı güneşlenme ile güçlü bir cilt ve kemik yapısını destekleyebilir ve antioksidan etki sağlayabilirsiniz. 

Koltuk Altı Kokusunu Önlemek ve Geçirmek İçin Yöntemler

Koltuk Altı Kokusunu Önlemek ve Geçirmek İçin Yöntemler

Günlük hayat koşturmacası içerisinde ister istemez koltuk altı kokusu meydana gelebiliyor. Peki, koltuk altı kokusu nasıl gider? Sosyal ortamlarda, iş hayatı ve toplu taşıma araçlarında sıkça maruz kalınan ter kokusuna çözüm yöntemleri ise aslında oldukça basit.

Doğal Roll On Deodorantlar ile Gözeneklerinizin Tıkanmasına İzin Vermeyin

Doğal Roll On Deodorantlar ile Gözeneklerinizin Tıkanmasına İzin Vermeyin

Terlemek genel olarak rahatsız edici bir durum olarak görülse de aslında bu hatalı bir yaklaşımdır. Çünkü terleme vücudun sağlıklı çalışması için hayati önem taşıyan bir süreçtir ve terlemenin faydaları sanılandan çok daha fazladır. Bu doğal süreci engellemek, yani terlemeyi önleyen sentetik içerikli ürünler kullanmak vücudunuzun sağlıklı çalışmasını da engellemek anlamına gelir. Sentetik deodorantlar gibi ürünlerle terlemeyi önlemek yerine doğal ter kokusu önleyici ürünler kullanmak çok daha sağlıklı bir alternatiftir.

Terlemenin Faydalarını Biliyor Muydunuz?

Terlemenin Faydalarını Biliyor Muydunuz?

Terlemek özellikle de koltuk altı terlemesi her yaştan ve cinsiyetten insanda görülen doğal bir süreçtir. Bu doğal sürecin rahatsızlık verici olduğu düşünülür ancak terleme vücut için son derece gereklidir. Vücuda birçok olumlu etkisi bulunan terlemeyi engellemek sağlıklı bir yöntem değildir. Bunun yerine terlemenin rahatsız edici etkisi olarak görülen ter kokusu ile mücadele etmek çok daha sağlıklı bir seçenektir. Terlemeyi kesmeden ter kokusundan kurtulmanın yolu ise doğal roll on deodorant kullanmaktır.

Spor Yaparken Terlemekten Korkmayın!

Spor Yaparken Terlemekten Korkmayın!

İnsan vücudu kusursuz işler ve terleme de bu kusursuz işleyişin önemli bir parçasıdır. Terlemeye rahatsız edici bir durum gözüyle bakılsa da aslında bu doğal sürecin bedenimize birçok faydası vardır. Terlemeyi engellemek doğru bir yöntem değildir, bunun yerine doğal roll on deodorant gibi ürünler kullanarak ter kokusu oluşumunu engellemeye odaklanmak daha sağlıklı bir seçimdir. Özellikle yoğun egzersiz yapan ya da aktif bir yaşam tarzı olan kişiler daha fazla terlerler ve bu da ter kokusu sorunuyla daha çok karşılaşmalarına neden olabilir. Sporcuların kullanımına uygun birçok doğal roll on bulabilmeniz mümkün.

Antioksidan Özellikli Güneş Losyonu ile Çocuklarınızı Dış Etkenlerden Koruyun

Antioksidan Özellikli Güneş Losyonu ile Çocuklarınızı Dış Etkenlerden Koruyun

Çocukluk döneminde güneşe fazla maruz kalmanın ve güneş yanıklarının, cilt kanserine yakalanma riskini artırdığına dair güçlü kanıtlar vardır. Ufak çocukların cildi, güneşin hem kısa hem de uzun vadeli hasarlarına karşı çok daha duyarlıdır. Ebeveynler bebeklerini ve küçük çocuklarını güneşten korumaya özen gösterse de araştırmalar bebeklerin çok fazla güneş ışığına maruz kaldığını gösterir.

Bebeğinizi Güneşten Korurken Cildini Onarmaya Yardımcı Olun

Bebeğinizi Güneşten Korurken Cildini Onarmaya Yardımcı Olun

Yaz boyunca cildimiz yalnızca güneşlenirken değil, açık havada zaman geçirirken, yürürken kısacası gün boyunca güneşin zararlı ışınlarına maruz kalıyor. Ultraviyole (UV) isimli bu ışınların cilt kanserinden yanıklara uzanan birçok sağlık sorununa yol açma riski bulunuyor. Özellikle hayatlarının başındaki bebekler için güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak ciddi sonuçlara neden olabiliyor. Bebeklerin güneşe çıkarken mutlaka doğru ürünler kullanarak bu ışınlardan korunması gerekiyor. Sentetik içerikli güneş kremleri ise bebekler için uygun ürünler değil, zira içerdikleri kimyasalların bebeklere çeşitli zararlar verebilme riski bulunuyor. Bebekler için doğal içerikli bebek güneş kremi, tavsiye edilen en doğru alternatif. Hem bebekler hem de hassas ciltler için güneş kremi ile bebeğinizi ve tüm ailenizi güneşin zararlı ışınlarından sağlıklı ve doğal şekilde koruyabilirsiniz.

Mineral Filtreli Güneş Koruyucular ile Bebeğiniz Güvende

Mineral Filtreli Güneş Koruyucular ile Bebeğiniz Güvende

Güneş dünyanın hayat kaynağı; ancak güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmanın birçok olumsuz etkisi olduğu artık herkesçe biliniyor. Yetişkinlere de zarar verebilen UV ışınları, söz konusu bebekler olduğunda çok daha büyük risk teşkil ediyor. Bebeklerin hassas ciltlerinin güneşin zararlı ışınlarına maruz kalması sanılandan daha ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Ancak bebekleri güneşten korurken kimyasal içerikli güneş kremleri kullanmak da doğru değil, zira bu kimyasallar da bebekler için zararlı. Mineral filtreli güneş kremi çeşitleri hem yetişkinleri hem de bebekleri güneş ışınlarından kimyasal kullanmadan korumak için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. 

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.