sadsad x
asdasd

Doğal Ürünler ile Ellerinize Zarar Vermeden Temizlik Yapmaya Ne Dersiniz?

Temizlik elbette herkes için çok önemli, ancak temizlik yaparken kimyasal içerikli ürünler kullanmak farkında olmadan hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığına zarar vermenize neden olabiliyor. Bunlara bir de kimyasalların çevreye verdiği zarar eklenince günümüzde bilinçli ve duyarlı bireyler kimyasalsız doğal temizlik ürünlerine yöneliyor. Kimyasal içerikli temizlik malzemeleri en çok eller için zararlı, zira bu ürünlere en çok ellerimiz temas ediyor. Doğal ev temizliği ürünleri kullanmayı tercih ederek ellerinize zarar vermeden temizlik yapmanın keyfini çıkarmanız mümkün.

Kimyasal Maddelerin Ellere Zararları

Yapılan araştırmalar kimyasal içerikli temizlik ürünlerini solumanın astım riskini ciddi oranda arttırdığını ortaya koyuyor, bu ürünler ayrıca ellere de zarar veriyor. Gün boyu sürekli ağır kimyasallara maruz kalan ellerde birçok sorun ortaya çıkabiliyor. Kimyasal ürünlerin ellerde ortaya çıkarabileceği sorunlar arasında şunlar sayılabilir:

 

  • Kontakt dermatit: Kontakt dermatit cildin herhangi bir kimyasal  madde ile teması neticesinde gelişen alerjik reaksiyondur. Bu durumla en çok ellerde karşılaşılır, çünkü bu maddelere en çok temas eden bölge ellerdir. Ellerin temas ettiği üründe ne kadar çok ve güçlü kimyasal varsa, ayrıca eller bu ürüne ne kadar uzun temas ederse kontakt dermatit gelişme olasılığı o kadar yüksektir.

  • Tahriş: Hem çamaşır ve bulaşık deterjanları hem de çamaşır suyu ve diğer kimyasal içerikli temizlik ürünleri ciltte, ellerde ciddi şekilde tahrişe neden olabilir. Özellikle son derece kuvvetli bir kimyasal olan sodyum hipoklorit içeren çamaşır suları gerçekten tehlikelidir, bu kimyasal ürünler elleri tahriş edebilir, dermatit gelişmesine de sebep olabilir.

  • Hafif yanıklar: Kimyasal bulaşık yıkama deterjanlarında fosfat bulunur ve bu maddeye yoğun şekilde maruz kalmak ellerde tahrişin yanı sıra hafif yanıklara bile sebep olabilir. Bu madde hem elde yıkama hem de bulaşık makinesinde kullanılan kimyasal içerikli detarjanların ana maddesidir.

  • Kuruluk: Ellerinizde kuruluk sorunu yaşıyorsanız en iyi nemlendiricileri bile kullansanız ellerinizi kimyasal deterjanlara temas ettirmeniz durumunda bu kuruluktan kurtulmanız neredeyse imkansızdır, zira bu deterjanlar ciltte ciddi anlamda kurumaya neden olur. 

 

Gördüğünüz gibi kimyasal içerikli bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu gibi ürünlerin ellerinize hatta genel olarak sağlığınıza verebileceği zararlar sandığınızdan çok daha fazla.

 

Doğal Bulaşık Sabunu ile Sağlıklı Eller

Elbette ellerinize bu kadar ciddi zararlar verebilecek olan kimyasal bulaşık deterjanlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Doğaya, çevreye saygılı ve doğal içerikli ürünler üreten Siveno doğal bulaşık sabunu bulaşıkları tertemiz yaparken ellerinizi ve çevreyi de korumanızı sağlıyor. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, karbonat, hint yağı, sirke, limon otu yağı ve özellikle elleri koruma konusunda son derece etkili olan gliserinden üretilen bu bulaşık deterjanı, bitkisel temizlik konusunda en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. 

Doğal Çamaşır Suyu ile Risksiz Temizlik

Kimyasal çamaşır suyu evlerde kullanılan temizlik malzemeleri arasında en yüksek risk taşıyanlardan biri. Bu riskli ürün yerine doğal çamaşır suyu ile kimyasalsız doğal temizlik yapıp hem ellerinizi hem de sağlığınızı ve çevreyi koruyabilirsiniz. Çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, karbonat ve yine ellere faydalı gliserin kullanılarak özel olarak formüle edilmiş olan Siveno çamaşır suyu ile hijyen sağlarken ellerinizi koruyup tertemiz bir eve sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz. İçerdiği doğal yağların natürel ve güzel kokuları ile eviniz aynı zamanda mis gibi kokacak.

 

Sinevo doğal temizlik ürünlerine hemen göz atıp evinizde, hatta arabanızda bile ihtiyaç duyduğunuz çeşitli doğal temizlik ürünlerini hemen satın alabilir, ellerinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.