sadsad x
asdasd

Doğru Klozet Temizliği ile Mikropların Önüne Geçin!

Tüm gün boyunca kullanılan ve evin en çok mikrop barındırmaya müsait noktası tuvalettir. Düzenli olarak klozet temizliği yapmak hijyen açısından son derece önemlidir, ancak temizlik yapmak ve hijyen sağlamak için kullanılan ağır kimyasallar içeren temizlik malzemelerinin birçok riski vardır. Bu risklerin başında özellikle bebek ve çocuk sağlığına zarar verebilecek içerikler vardır, ardından ise kanalizasyon yoluyla doğaya karışan kimyasalların yarattığı çevre kirliliği bulunur. Tüm bunlar kimyasal içerikli temizlik ürünlerinin her geçen gün daha az kişi tarafından tercih edilmesinde önemli rol oynayan etkenlerdir, zira bilinçli bireyler temizliğe olduğu kadar çocuklarının sağlığına da önem veriyor ve çocuklarına bırakacakları dünyayı korumayı da önemsiyor. İşte, bu bilinçle evinizin her yerinde olduğu gibi tuvalet ve klozet temizliği için de kimyasallar yerine doğal yöntemleri kullanabilirsiniz.

Klozet Nasıl Temizlenir?

Klozet temizliği denilince aklınıza çamaşır suyu ya da kimyasal klozet temizleyici ürünler geliyorsa bu ürünler başta hidroklorik asit gibi kimyasallar içerdiği için hem temizliği yapan kişiye yani size hem çocuklara hem de evcil hayvanlara ciddi zararlar verebilir. Bunun yerine doğal tuvalet temizleyici metotlara başvurabilirsiniz. İşte, doğal malzemeler kullanarak tuvaletinizi ve klozetinizi temizlemeniz için birkaç doğal yöntem...

 

Çok kirli tuvaletler için: Bu yöntem evlerde olduğu kadar daha fazla kullanılan işletme tuvaletlerinde de uygulanabilecek kadar etkilidir. 

  • ¾ fincan boraks

  • 1 su bardağı beyaz sirke

  • 10 damla lavanta yağı

  • 5 damla limon yağı

Tüm bu malzemeleri iyice karıştırıp bir sprey şişesine koyun. Klozetin ıslanmasını sağlamak için bir kez sifonu çekin ve karışımı klozetin içine, üstüne, her yerine sıkıp en az birkaç saat bekleyin. Sonra klozeti iyice fırçalayıp sifonu çekin, dışını da durulayın. Klozetinizin pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Kolay klozet temizliği için: Bu yöntem için ihtiyacınız olan sadece sirke ve karbonat. Klozetin içine sirke sıkıp birkaç dakika bekleyin ve sonra karbonat serpin. Klozet fırçası ile iyice fırçalayın. Klozetin dış kısımlarına ise sadece sirke sıkıp biraz bekleyip durulayın. Bu yöntem klozetin hem temizlenmesini hem de hijyenik hale gelmesini sağlar.

Kötü kokan klozetler için: Bazı klozetlerde kötü koku oluşması kaçınılmazdır. Eğer klozetiniz kötü kokuyorsa bu doğal tuvalet temizleyici yöntem çok işinize yarayacaktır.

  • ½ fincan karbonat

  • 1 su bardağı beyaz sirke

  • ½ çay kaşığı çay ağacı yağı

Küçük bir sprey şişesinde sirke ile çay ağacı yağını karıştırın ve karışımı klozetin içine, dışına püskürtün. Birkaç dakika bekledikten sonra klozet fırçasıyla fırçalayın. Dış kısımları ise temiz bir bezle silin. Bu yöntem temizliğin yanı sıra çay ağacı yağının antibakteriyel özelliği sayesinde hijyen de sağlar.

Gördüğünüz gibi klozet ve tuvalet temizliği için kimyasallara mecbur değilsiniz. Doğal tuvalet temizleyici birçok yöntem ve madde var. Kimyasallardan uzak durup bu yöntemleri tercih etmeniz sağlığınızı ve çevreyi korumanızı sağlayacaktır.

Doğal Temizlik Ürünleri Siveno’da

Elbette doğal temizlik ürünleri üreten Siveno markası tarafından özel olarak doğal içeriklerle formüle edilmiş birçok ev temizlik ürünü de var. Bulaşık deterjanından hiyen sıvısına ve bulaşık makinesi deterjanına dek uzanan bir yelpazede ürün seçeneği bulabilirsiniz. Evinizde kimyasallara maruz kalmadan ve sevdiklerinizi de bu içeriklere maruz bırakmadan temizlik yapmanızı sağlayacak ürünleri şimdi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Siveno, yalnızca doğal ev temizlik ürünleri değil, kişisel bakım ürünleri de üretiyor. Güzelliğinizi doğal ürünlerle taçlandırmak, hayvanlar üzerinde test edilmeyen bu ürünlerle gönül rahatlığıyla bakım yapmak için Siveno ürünlerine göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.