sadsad x
asdasd

Dökülen Saçlara Elveda!

Saçlar hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Herkes sağlıklı, bakımlı, güzel görünen saçlara sahip olmak ister. Ancak birçok etkene bağlı olarak saçlarda çeşitli sorunlar görülebilir, bu sorunların en sık karşılaşılanı ise saç dökülmesi. Farklı faktörlerin yanında kimyasal içerikli ve saç derisine zarar veren şampuanlar, saç bakım ürünleri kullanmak gibi hataların da yol açabildiği bu sorunun çözümüyse tabii ki doğadadır. Doğal içeriklerle üretilen saç sabunu çeşitleri saçları temizlerken bakım da yapan ürünlerdir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saçların dökülmesinin altında birçok farklı etken yatabilir. Bazen bir kişide bu etkenlerin birden fazlası olabilir ve bu da saçların daha çok dökülmesi ile sonuçlanabilir. Saç dökülmesi nedenleri şunlardır:

  • Genetik faktörler: Hem kadınlarda hem de erkeklerde saç dökülmesinin en yaygın sebeplerinden biri genetik faktörlerdir. 

  • Yaş: Yaşın ilerlemesi ile birlikte saçlarda güçsüzleşme başlar, saç kökleri uzamayı durdurabilirler ve dökülme de görülebilir.

  • Stres: Sağlığa her açıdan zararlı olan stresin etkilerinden biri de saçlarda dökülmeye neden olmasıdır.

  • Yanlış saç bakımı: Saçlara boya gibi kimyasallar uygulamak, aynı şekilde kimyasal içerikli saç bakım ürünleri kullanmak saçların dökülmesine yol açabilir.

  • Hormonal dengesizlik: Kistler ya da kullanılan bazı ilaçlar sebeiyle ortaya çıkan hormal dengesizlik saç derisinde incelmeye ve saç dökülmesi ile sonuçlanabilir.

  • Kafa derisindeki enfeksiyonlar: Kafa derisindeki mantar da dahil çeşitli enfeksiyonlar saç dökülmesine hatta ciddi saç kaybına neden olabilir. 

  • Sedef hastalığı: Vücudun tümü ile birlikte kafa derisinde de görülebilen sedef hastalığı saç dökülmesine sebep olan etkenlerden biridir.

 

Gördüğünüz gibi saç dökülmesi neden olur sorusunun bir değil birçok yanıtı vardır.

Sentetik İçerikli Ürünler Saç Derisine Zarar Verebilir

Saçların dökülmemesi için her şeyden önce sağlıklı ve güçlü olmaları gerekir. Sağlık ve güçlü saçlar içinse sağlıklı saç derisi hayati önem taşır. Kimyasalların cildimizin tümü ile birlikte saç derisine de zarar verdiği artık herkesçe bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla saç derisini korumak için ilk yapılması gereken sentetik maddelere maruz kalmasını önlemektir. Sentetik içerikli şampuan, saç kremi gibi ürünleri kullanmaktan vazgeçmek, saç dökülmesine çözüm denilince akla ilk gelmesi gereken adımdır. Zira bu ürünlerin cilde zarar verme riski vardır, sağlıklı olmayan bir saç derisi saç dökülmesinde önemli rol oynayan bir etkendir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı önemlidir ve daha önemli olansa bu bakımı hangi ürünlerle yaptığınızdır. Doğal bileşenlerle üretilmiş saç bakım ürünleri saç derinizi korur, besler; kepek, pullanma, kaşıntı gibi hem rahatsız edici hem de saç dökülmesine de zemin hazırlayabilecek durumların ortaya çıkmasını engeller. Güzel ve dökülmeyen saçlar için zeytinyağı, çay ağacı yağı gibi doğal içeriklerle üretilmiş bakım ürünleri kullanılmalıdır. Ayrıca kafa derinizde mantar, sedef hastalığı gibi saç dökülmesine yol açabilecek hastalıklar varsa kimyasal içerikli ürünler bu hastalıkları ağırlaştırabilir. 

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Eğer saçlarınız dökülüyorsa öncelikle stresli bir hayattan uzak durmaya çalışmanız gerekir. Doğal saç bakımı konusunda en çok tercih edilen ürünlerden biri zeytinyağıdır. Bu doğal yağ hem antimikrobiyal etkiye sahiptir, hem saç derisini ve saçları nemlendirir hem de içeriğindeki E vitamini, antioksidanlar gibi maddelerle saçın sağlığına sağlık katar. Zeytinyağlı saç sabunları ve diğer bitkisel içerikli şampuan ve saç bakım ürünleri ile saçlarınızın dökülmesini azaltıp daha parlak, daha canlı ve yumuşak saçlara kavuşabilirsiniz.

Kadınlar için formüle edilmiş olanların yanı sıra doğal erkek saç sabunu gibi erkek saç bakım ürünlerini de Siveno’dan hemen satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.