sadsad x
asdasd

Kaş ve Kirpik Bakımınızı Düzenli Yapıyor Musunuz?

Kaşlarınızın şekli ve görünümü yüzünüzü tanımlar. Bu nedenle kaş ve kirpiklerinize iyi bakmanız son derece önemlidir. İnsanlar birçok nedenle kaş ve kirpiklerini kaybedebilir, dökülme, azalma gibi sorunlar yaşayabilir. Ancak tüm bu sorunların üstesinden etkili ve doğal ürünleri kullanarak gelebilirsiniz. Kaş ve kirpik bakımı için faydalı olacak önerileri ise burada bulabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaşlarınıza ve kirpiklerinize özen göstermek aslında son derece basittir. Üstelik bu işlem az maliyetlidir ve sonuçları da tatmin edici olur. Siz de sıraladığımız doğal yağları kullanarak kaş ve kirpik bakımınızı kolayca yapabilirsiniz:

Hint Yağı

Hint ağacının çekirdeğinden elde edilen bitkisel bir yağdır. Bu yağı oluşturan asitler son derece besleyicidir. Düzenli kullanımda daha kalın kaş ve uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlar. 

Badem Yağı

Badem yağı zengin bir E vitamini, magnezyum ve kalsiyum kaynağı olarak bilinir. Badem çekirdeklerinden elde edilir, kirpiklere ve kaşlara parlaklık, güç katar. Aynı zamanda dökülmeleri engellemeye de yardımcı olur.

Susam Yağı

Kıl köklerini güçlendirme yeteneği sayesinde kaş ve kirpiklerinizi güçlendirerek, dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Argan Yağı

Foliküllerinizin sağlığını ve hidrasyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilecek A, E ve F vitaminlerini içerir. Bu da, yeni kaş ve kirpiklerinizin çıkmasına ve daha dolgun görünmelerine yardımcı olur.

Bahsettiğimiz yağları uygulamaya başlamadan önce kaş ve kirpiklerinizin temiz, makyajsız olduğundan emin olmalısınız. Pamuklu bir çubuk ya da temiz bir maskara ile az miktarda yağı, kaşlarınıza masaj yaparak, kirpiklerinize ise nazikçe gezdirerek uygulayabilirsiniz. Bekleme süresi sonrasında ılık su ve sabun ile durulayabilirsiniz. Uygulama sırasında, ürünün gözle temasından kaçınmalı, temas durumunda ise bol su ile yıkanmalıdır.

Ayrıca bu doğal yağlara alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için uygulamadan 24 saat önce cildinizin bir bölümüne sürerek test edebilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Bakımı İçin Uygulayabileceğiniz Basit Yöntemler Nelerdir?

Bakımlı kirpikler ve kaşlar daha taze ve canlı görünmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle belirttiğimiz hataları yapmaktan kaçınmalısınız:

  • Gözlerinizi her ovuşturduğunuzda kirpiklerinizin dökülmesine neden olursunuz.

  • Kirpik kıvırıcıları ve uzun süreli takma kirpikleri kullanmanız, kirpiklerinizi zayıflatabilir, hatta hasar verebilir.

  • Makyaj yaparken kaş ve kirpiklerinize nazik davranmalısınız. Örneğin; kaş kalemiyle çok sert bastırmak kaşlarınızda dökülmeye neden olabilir. Kirpiklerinize rimel uygularken de aynı hassasiyeti göstermelisiniz.

Peki, bu anlamda doğru kaş ve kirpik bakımı için yapmamız gerekenler neler?

  • Doğru ve doğal makyaj temizleyicileri kullanmalısınız. İyi bir göz makyaj temizleyicisi, makyajı kirpikleri ve kaşları ovalamadan, baskı yapmadan silmenize olanak tanır. 

  • Kaşlarınızı az miktarda ve doğru şekilde alarak, kaşlarınızın uzamasına izin vermelisiniz.

  • Makyajınızı çıkarmadan uyumamalısınız. Bir gece bile çıkarmayı unuttuğunuz makyaj ürünleri kirpik ve kaşlarınıza zarar vererek, uzamasını engelleyecektir.

  • Yanlış hidrasyon sizi hem içeriden hemde dışarıdan yaşlandırır. Bu nedenle günlük olarak bol miktarda su tüketmeniz çok önemlidir.

  • Kirpik ve kaşlarınızı haftada bir nemlendirmelisiniz. Bu anlamda; E Vitamini, Hint yağı, badem yağı gibi doğal bileşenler içeren bir bitkisel kaş kirpik serumu seçerek, kullanmanız çok önemlidir. 

  • Yeterince protein tükettiğinizden emin olmalısınız. Çünkü kirpik ve kaş hücreleri çoğunlukla proteinden yapılır. Beslenmenizde protein eksik olduğunda, vücut proteini önce hayati organlara dağıtır, kaşları ve kirpikleri ise yeni hücreler için yeterli yapı malzemesi olmadan bırakır.

  • Günlük olarak yeterli düzeyde doğal takviyeler almalısınız. Örneğin; biotin ve B vitamini yönünden zengin her şey kaşlarınıza ve kirpiklerinize de fayda sağlar. A ve C vitaminleri ise, kandan sorumludur ve sağladığı oksijen sirkülasyonu ile kirpik ve kaş folikülleri için daha iyi besin tedarikine izin verir. Aynı zamanda D vitamini, çinko ve demir değerlerinizi de doğru düzeyde tutmaya özen göstermelisiniz.

Kirpik ve kaş bakımınızda kullanabileceğiniz, doğal bileşenli bitkisel serumları Siveno’da bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.