sadsad x
asdasd

Kaş ve Kirpikleri Güçlendirmek İçin 5 Doğal Adım

Kaş ve kirpikler bakışlara anlam katar ve yüz güzelliğinin önemli bir parçasını oluşturur. Ancak yaşın ilerlemesi, maskara kullanımı, çeşitli hastalıklar kaş ve kirpiklerde dökülmelere yol açabilir. Kirpik ve kaş gürleştirme için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle bazı aromatik yağlar, içeriğindeki antioksidan bileşenler ve yağ asitleri sayesinde kaş ve kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olabilir. Bu yağları kaş ve kirpiklerinize uygulayabilir, daha gür ve sağlıklı uzamalarını sağlayabilirsiniz. İşte, size özel doğal yağlarla kaş ve kirpik gürleştirme önerileri...

Hint Yağı 

Hint yağı, içeriğindeki antioksidan bileşenler ve aromatik yağlar sayesinde kaş ve kirpik güçlendirme ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. Kıl köklerini besleyerek daha dolgun ve canlı görünüm kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yeni kıl oluşumu için de destek sunan Hint yağını düzenli olarak kullandığınızda daha gür, dolgun, canlı kirpik ve kaşlara sahip olabilirsiniz. Yatmadan önce yüzünüzü yıkayın ve makyaj, kir kalıntılarının tamamen uzaklaşmasını sağlayın. Daha sonra bir parça pamuğu Hint yağı ile ıslatıp doğrudan kirpik ve kaşlarınızın diplerine uygulayın. Düzenli olarak bu uygulamayı yaptığınızda 6-8 hafta içinde kaş ve kirpiklerin daha dolgun ve hacimli bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Badem Yağı

Kirpik ve kaş güçlendirme denildiğinde ilk akla gelen doğal yöntemlerden biri de badem yağıdır. Güçlü antioksidan özellikleriyle ön plana çıkan, E vitamini içeriği ile kaş ve kirpik köklerinin beslenmesini sağlayan badem yağı, kaş ve kirpik dökülmelerini engelleyerek sağlığını korur. Badem yağı aynı zamanda B1, B2, A ve B6 vitaminlerinden de zengindir. Tekli doymamış yağ içerir ve cilt neminin korunmasına yardımcı olur. Tüm bu özellikleri sayesinde nemini kaybeden ve zayıflayan kıl köklerinin kendine gelmesini destekler. Badem yağını doğrudan kaş ve kirpik köklerine uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce yüzünüzü yıkadıktan sonra parmak uçlarına birkaç damla badem yağı damlatın, kirpik ve kaş diplerine hafif ve yumuşak bir şekilde masaj yaparak uygulayın. Bir gece boyunca beklettikten sonra sabah ılık su ile kaş ve kirpiklerdeki badem yağını yıkayabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda etkisini kısa sürede hissedebilir, kirpik ve kaşlarınıza hacim ve dolgunluk kazandırabilirsiniz.

Argan Yağı

Cilt tarafından en kolay emilen yağlardan biri olan argan yağı, hafif yapısı sayesinde kaş ve kirpik köklerine de pratik bir şekilde uygulanabilir. E vitamini açısından zengindir ve özellikle makyaj nedeniyle kaş ve kirpiklerin hasar görmesini engellemeye yardımcı olur. Herhangi bir nedenden dolayı güçsüzleşen ve dökülen kaş ve kirpiklere düzenli olarak uygulandığında kıl köklerini besleyerek güçlenmesini sağlar. Argan yağını doğrudan kaş ve kirpik köklerine uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce temiz cilde uygulamanız önerilir. Parmak uçlarınıza birkaç damla argan yağı alın ve yumuşak hareketlerle kaş ve kirpik diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bir gece bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Susam Yağı

A, E ve B grubu vitaminler açısından zengin olan susam yağı aynı zamanda palmitik, linoleik, stearik ve miristik yağ asitleri de içerir. Susam yağının tüm bileşenleri antioksidan özellikleri sayesinde cilt dokusunu dış etkenlere karşı etkili bir şekilde korumaya yardımcı olur. Kendine özgü hoş bir kokuya sahiptir ve hafif dokusu sayesinde cilde kolayca sürülür. Cilt tarafından da kolayca emildiği için herhangi bir rahatsızlık ya da yapışkanlık hissi yaratmayan susam yağı, kaş ve kirpikler üzerinde de oldukça etkilidir. Zayıflayan kaş ve kirpik köklerini güçlendirir, beslenmelerini sağlayarak canlı ve dolgun görünmelerine yardımcı olur. Düzenli olarak kaş ve kirpik diplerine susam yağı kullanabilir, kısa sürede daha canlı ve anlamlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Yatmadan önce yüzünüzü temizleyin ve parmak uçlarınıza birkaç damla susam yağı alıp kaş ve kirpik diplerine uygulayın. Uygulamayı hafif masajlar eşliğinde yaparsanız bu bölgedeki kan dolaşım hızını artırarak gözeneklerin açılmasını ve kıl köklerine daha çok besin gitmesini destekleyebilirsiniz.

Kayısı Çekirdeği Yağı

A vitamini öncüsü beta karotenin zengin bir kaynağı olan kayısı çekirdeği yağı, yüksek oranda E ve C vitaminleri de içerir. Doğal antioksidan özelliklere sahip bu vitaminlere ek olarak cilt hücrelerini besleyen esansiyel yağlardan da zengin olan kayısı çekirdeği yağı, düzenli olarak kaş ve kirpik köklerine uygulandığında kısa sürede etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. Kıl köklerini güçlendirici özelliği ile ön plana çıkan yağ, kaş ve kirpiklerin daha çabuk uzamalarını destekler. Daha güçlü, dolgun, gür kaş ve kirpikler için kayısı çekirdeği yağını düzenli olarak her gece yatmadan önce temiz cilde uygulayabilirsiniz. Bir parça pamuğu kayısı çekirdeği yağı ile ıslatın, kaş ve kirpik diplerine hafif masaj hareketleriyle uygulayın. Ertesi sabah ılık su ile yüzünüzü yıkamanız yeterli.

Kaş ve kirpikleri güçlendirmek için Hint yağı, badem yağı, argan yağı, kayısı çekirdeği yağı ve susam yağı içeren Siveno doğal kaş kirpik serumu kullanabilirsiniz. Kıl köklerini dökülmeye karşı koruyan ve doğal yöntemlerle elde edilen ürün, kıl köklerini besleyerek onlara dolgun bir görünüm kazandırır. Serumu sabah ve akşam kaş ve kirpik köklerine uygulayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.