sadsad x
asdasd

Kepekli Saçlara 5 Doğal Çözüm

Saçlar tıpkı toprakta yetişen çiçekler gibi saç derisinde büyürler. Saç derisi sağlıklı olmadığında da güzel görünen, bakımlı saçlara sahip olmak imkansızlaşır. Saç derisinde en sık karşılaşılan sorun olan kepek, saçların sağlığını etkilediği gibi deride rahatsızlıklara ve hoş olmayan bir görünüme yol açar. Saç derisi de dahil olmak üzere ciltte görülen sorunlar karşısında yapılan en büyük hatalardan biri de bu sorunlardan kurtulmak için kimyasal ürünler kullanmaktır. Oysa; bu sorunların esas sebebi zaten önceden kullanılan kimyasal ürünlerdir, sorunu sebep ile çözmeye çalışmak genellikle hüsranla sonuçlanır. Kepek sorunu yaşıyorsanız ve kepek çözümü arıyorsanız öncelikli kriteriniz doğal içerikli bir şampuan seçmek olmalı.

Saçta Kepek Neden Olur? 

Kepek insanların neredeyse yarısını etkileyen bir saç derisi sorunudur. Kafa derisinde pullanma ve pullanmaya eşlik eden kaşıntı kepek sorunun belirtileridir. Saçta kepek oluşumu nedenleri şunlardır:

 

  • Kuru cilt

  • Seboreik dermatit

  • Kimyasal içerikli saç bakım ürünlerine duyarlılık

  • Saç derisinde ortaya çıkan bazı mantar türleri

Stres ise tek başına kepek oluşumuna neden olmayan ancak var olan kepek sorununun artmasına yol açabilen bir etkendir.

Çay Ağacı Yağı En Etkili Doğal Kepek Çözümü 

Son yıllarda birçok cilt ve saç sorununun çözümü konusunda adı sıklıkla duyulmaya başlanan çay ağacı yağı, Avustralya’ya özgü bir ağacın yapraklarından elde edilir ve bizler yeni öğrenmiş olsak da Avustralya yerlileri Aborjinler bu mucizevi doğal yağı yüzlerce yıldır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanırlar. Bu sebeple çay ağacı yağı birçok doğal içerikli kişisel bakım ürününün yanı sıra kepeğe iyi gelen şampuan çeşitlerinin çoğunda bulunur.

Kepekli Saçlar İle Yaşamak Zorunda Değilsiniz

Kepek sorunu kaşıntı hissi gibi rahatsızlıklar vermesinin yanı sıra hoş olmayan bir görüntüye de sebep olduğu için çoğu kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkiler. Ancak kepekli saçlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Doğal içerikli, doğru bir kepek şampuanı bu sorundan hızlıca ve kolaylıkla kurtulmanızı sağlayacaktır. Siveno tarafından özel olarak formüle edilen çay ağacı yağının yanı sıra saçlara bakım da sağlayan papatya ekstresi, kepeklenmeyi önleyen ve yağlanmayı geciktirerek dengeleyen ıhlamur ekstresi, saç köklerini güçlendiren aynısefa ekstresi gibi birçok doğal ürün içeren bu kepek şampuanı saçlarınızı kepekten korurken aynı zamanda saç derisine ve saçlara bakım yaparak kepeksiz ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. 

 

Kepekten Kurtulmak İçin Düzenli Bakım Gerekir

Kepekten kurtulmak için doğal içerikli kepek şampuanı kullanmak son derece önemlidir ancak bunu düzenli şekilde yapmak gerekir. Başka ürünler ile karıştırılırsa elbette ki şampuanın etkisi azalacaktır. Dolayısıyla sadece bu şampuanı kullanmak ve saçları düzenli olarak yıkamak yani bir nevi kür şeklinde uygulamak en iyi sonucu almanızı sağlar. 

Stresten Uzak Durmak Önemlidir

Kepek oluşumunda rol oynayan faktörlerden biri de strestir. Saçlarınıza doğal kepek şampuanı ile bakım yaparken stresten de olabildiğince uzak durmanız bu sorundan kurtulmanıza yardım edecektir. Stresin bağışıklık sistemini zayıflatması, özellikle çeşitli mantar türleri sebebiyle ortaya çıkan kepek sorununu tetikleyebilir. Bu sebeple yaşamınızdaki stres faktörlerini gözden geçirip bunlardan uzak durmaya çalışmanız en doğrusudur. 

 

Kepekli saçlar ile yaşamaktan kurtulmak, aynı zamanda saç derinize ve saçlarınıza bakım yaparak sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olmak için hemen Siveno Güzellik Ürünleri arasında yer alan doğal içerikli kepek şampuanı ve diğer saç bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan doğal saç ve kişisel bakım ürünlerini satın alarak; çevre dostu ürünlerle sağlığınızı ve güzelliğini koruyabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.