sadsad x
asdasd

Kullandığınız Eşyaları Mikroplardan Uzak Tutun!

Tüm yüzeylerde ve eşyalarda çeşitli mikroplar, bakteriler bulunabilir ve bunların sağlığınıza zarar verme riski vardır. Ancak mikroplardan korunmak için yapılan en büyük hatalardan biri kimyasal içerikli ürünler kullanmak olur. Kimyasallar sizi mikroplardan kurtarır belki ama bunu yaparken hem sağlığınızı hem de çevreyi tehdit ederler. Yani, yanlış ürünler kullanarak sağlığınızı korumaya çalışırken sağlığınızı ve çevreyi tehlikeye atabilirsiniz.

Dezenfekte Etmek Nedir?

Dezenfekte etmek kısaca yüzeyleri mikroorganizmalardan arındırmak anlamına gelir. Bu işlem özellikle çok kişinin tuttuğu kapı kolları, yoğun giriş çıkışın olduğu mekanlar, çok fazla ellediğimiz  telefonlar gibi mekan, eşya veya aletler için uygulanır. Eşya dezenfeksiyonu için genellikle kimyasal içerikli ürünler kullanılır ama bunun doğru ya da en azından sağlıklı bir yöntem olduğunu söyleyemeyiz. 

Kimyasal Dezenfektanların Zararları Nelerdir?

Kimyasal içerikli dezenfektanlarda peroksitler, sitrik asit, etanol, hidroklorik asit, sodyum klorit, timol, hipokloröz asit gibi birçok bileşen vardır. Bu bileşenler mikroorganizmaları inaktive etmek için tek başlarına ya da kombinasyon halinde kullanılabilirler. Tüm bu kimyasal bileşenlerin insan sağlığına çeşitli zararları bulunur. Bu kimyasallara maruz kalma sonucu ortaya çıkabilecek zararlar akut ve uzun vadeli olarak sınıflandırılır. Akut olarak gelişen durumlar genellikle bu kimyasalların aşırı kullanımı sonucu ortaya çıkar. Akut gelişen durumlar arasında öksürük, boğaz yanması, nefes darlığı, ciltte ve gözlerde yanma sayılabilir. Hatta burunda, soluk borusunda ve akciğerlerde yanıklara sebep olabilme riskleri de vardır. Bu durumlarla çocuklarda karşılaşılma olasılığı ise daha yüksektir. Kronik zararlar arasında ise; alerjiler, astım gibi kalıcı hastalıklar sayılabilir. Yani mikroplardan kurtulmak için kullandığınız kimyasallar sandığınızdan çok daha tehlikeli olabilir.

Eşyalar Nasıl Dezenfekte Edilir? 

Eşyaları dezenfekte etmenin en etkili ve zararsız yolu doğal bileşenli hijyen sıvısı kullanmaktır. Sıvı formda olması sayesinde eşyaların her noktasına temas etmesi daha kolaydır. Bu sıvıların sprey şeklinde uygulanması eşyalara, sağlığa ve çevreye zarar vermeden mikroplardan korunmaya yardımcı olur. Doğal hijyen sıvıları ve dezenfektanlarda doğal sabun bazı, sirke, badem yağı ve gliserin gibi maddeler bulunur. Bu doğal bileşenlerin özellikleri şunlardır: 

  • Sirke: Mikroplardan kurtulmak için dünyanın her yerinde kullanılan bir doğal üründür. Sirke mikropların yanı sıra örneğin etteki bakteriler gibi bazı bakterileri öldürmede de etkilidir.

  • Gliserin: Sabun yapımında da kullanılan ve temizleyici, leke çıkarıcı etkisi olan doğal bir maddedir. Ayrıca cilde de faydalıdır.

 

Tüm bunların ve bazen başka doğal hijyen sağlayan maddelerin belirli oranlarda karıştırılması ile elde edilen hijyen sıvısı kullanmak eşyaları dezenfekte etmenin en sağlıklı ve güvenli yoludur.

Çok Amaçlı Doğal Hijyen Sıvısı İle Sağlıklı Hijyen

Evinizde, iş yerinizde, aracınızda hatta telefon nasıl pratik bir şekilde temizlenir diye düşünüyorsanız telefonunuz ve diğer tüm eşyalarınız için kullanabileceğiniz çok amaçlı doğal hijyen sıvısını ve çok daha fazlasını Siveno’da bulabilirsiniz. 

Kimyasalların zararlarına maruz kalmadan ve çocuklarınızı da bu zararlara maruz bırakmadan evinizi temizlerken; doğaya, çevreye zarar vermeden güvenli hijyen ve temizlik için Siveno tarafından geliştirilmiş, sürdürülebilir kaynaklar kullanılarak üretilmiş ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen tüm temizlik ürünlerini inceleyip şimdi satın alabilirsiniz. Ayrıca doğal içerikli kişisel bakım ve temizlik ürünleri, bebek bakım ürünleri, güneş kremleri gibi daha birçok sağlıklı ürüne de yine Siveno’dan ulaşabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.