sadsad x
asdasd

Kuru Saç Derisi için Doğal Sabun Önerileri

Saçlar söz konusu olduğunda en sık karşılaşılan sorunlardan biri kuru saç derisidir. Saçların sağlıklı olması için ilk koşul saç derisinin sağlıklı olması, dolayısıyla kuru saç derisi sorununa sahip olanların saçlarında da sorunlar ortaya çıkması ne yazık ki kaçınılmaz. Ancak “Saç diplerim çok kuru ve dökülüyor.” diyorsanız bu sorundan doğal yöntemlerle, doğal içerikli sabunlarla kurtulma şansınız var. 

Saç Derisi Neden Kurur?

Kuru saç derisi için bakım önerileri vermeden önce saç derisinin neden kuruduğunu bilmek gerekir. Saç derisi birçok faktöre bağlı olarak kuruyabilir. Saç derisini kurutan etkenler arasında şunlar sayılabilir:

 

  • Güneş

  • Deniz suyu

  • Havuz suyu

  • Yoğun stres

  • Dengesiz beslenmek

  • Saçı gereğinden sık yıkamak

  • Aşırı sıcak su ile duş almak

  • Rüzgar

  • Soğuk hava

  • Doğal içerikli olmayan ürünler kullanmak

 

Bunlar saç derisinin kurumasına sebep olabilen etkenlerdir. Bu etkenleri olabildiğince sınırlandırmak “Saç diplerim çok kuru.” diyen herkesin mutlaka dikkat etmesi gereken bir konudur.

Kuru Saç Derisi Belirtileri

Kuru saç derisi, kafa derisi yeterli yağ miktarına sahip olmadığında ortaya çıkar. Saç derisinde bulunan yağ saç bakımına yardımcı olduğu için kuru saç derisi saçların da kurumasına ve sağlıksız görünmesine sebep olabilir. Kuru saç derisi belirtileri arasında pullanma, eğer kuruluk yoğunsa kepek, saç derisinde kaşıntı hatta bazen acı hissi sayılabilir. Ancak kuru saç derisi belirtisi olan pullanma ile kepek karıştırılmamalıdır. Saç derisinin kuruluğu sebebiyle ortaya çıkan pullar kepeğe kıyasla daha küçük ve daha beyazdır. 

Kuru Saç Derisi İçin Doğal Bakım

En sık karşılaşılan saç sorunları arasında yer alan saç derisi kuruması aslında doğal içerikli ürünlerle, sabunlarla ve şampuanlarla kolaylıkla ortadan kaldırılabilecek bir sorundur. Binlerce yıldır şifalı etkileri bilinen ve birçok cilt ve saç sorunu için kullanılan doğal içeriklerle üretilen ürünler, kuru saç derisi bakımı için en etkili yöntemler arasındadır. Ayrıca kuru saç derisinin sebep olabileceği pullanma ve kepek için özel olarak formüle edilmiş doğal ürünler de bulunuyor. Bu ürünler tek başlarına tedavi edici olmasalar da kepekten korunmaya ve kepek sorununu ortadan kaldırmaya ciddi anlamda destek sağlıyorlar.

Defne Yağlı Saç Sabunu

Mitolojide üzerine yazılmış hikayeler olan, faydaları binlerce yıldır bilinen ve defne ağacından elde edilen defne yağı doğal nemlendiriciler arasında ilk akla gelendir. Saç derisi kuruluğuna neden olan etkenlerle ve kuruluk nedeniyle ortaya çıkan semptomlarla savaşmasını sağlayan özellikleri de bulunur. Tüm bunlar defne yağlı saç sabun kullanarak kuru saç derisi sorunundan kolayca kurtulabilmeyi sağlar. Kuru saç derisi sorunu tek başına bir sorun olmakla birlikte kepek, kaşıntı gibi birçok rahatsız edici duruma da zemin hazırlar, dolayısı ile bu sorundan korunmak yol açabileceği diğer rahatsız edici durumlarla karşılaşma riskini de azaltır.

Kuru Saç Derisi İçin Defne Yağlı Saç Sabunu Nasıl Kullanılır?

Siveno tarafından tamamen doğal içeriklerle üretilen defne yağlı saç sabunu “Saç diplerim çok kuru ve dökülüyor.” diyenler için en etkili çözümü sunuyor. Saç derisine ve saç diplerine masaj yaparak defne yağlı saç sabunu ile yıkayıp iyice durulamanız yeterli. Bu işlemi belirli bir süre yaptıktan sonra saç derisindeki kuruluğun ve kuruluk sebebiyle ortaya çıkan pullanma, kaşıntı gibi rahatsız edici semptomların ortadan kalktığını fark edeceksiniz.

 

Kuru saç için doğal bakım yapabileceğiniz ve bu sorundan kolayca kurtulmanızı sağlayacak defne yağlı saç sabunu ve diğer doğal içerikli ürünleri Siveno’dan hemen satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.