sadsad x
asdasd

Saç Dökülmesine Karşı 5 Doğal Adım

Saçlar, saç derisini koruma görevinin yanı sıra fiziksel güzelliğin de önemli bir parçasıdır. Sağlıklı bir saç derisi yaklaşık 100 bin adet saç teli barındırır. Tarama, yıkanma sonucu günlük 100-150 adet saç teli dökülmesi doğal kabul edilir. Ancak genetik yatkınlık, kıl gelişimi bozuklukları, ilaçlar, stres, bazı saç derisi hastalıkları, sistemik rahatsızlıklar, kimyasal maddelere maruz kalma, yanlış beslenme alışkanlıkları ve hormonal bozukluklar saçların anormal derecede dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesi problemini ortadan kaldırmak için soruna bağlı tedavi önerilir. Ancak saçlarınızın daha gür çıkması ve saç köklerinin beslenmesi için bazı doğal yöntemler de uygulayabilirsiniz. İşte size özel saç dökülmesine doğal çözüm önerileri...

Şerbetçi Otu Yağı

Kenevirgiller ailesinden bir bitki olan şerbetçi otu; C vitamini, B6 vitamini ve E vitamini açısından zengindir. Şerbetçi otundan elde edilen aromatik yağ, saç dökülmesi için de kullanılabilir. Elinize bir parça şerbetçi otu yağı alarak saç köklerinize hafif masaj yapın ve 20 dakika bekledikten sonra doğal içeriğe sahip bir şampuanla yıkayıp durulayın. Haftada bir kez düzenli olarak şerbetçi otu yağı uygulayarak saç köklerinin güçlenmesine, parlaklığının artmasına ve saç dökülmesinin engellenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Isırgan Otu Yağı

Kendiliğinden yetişen ve çok yıllık bir bitki olan ısırgan otu, üzerindeki tüyler nedeniyle alerjik etkiye sahiptir. Tüylere dokunup kırdığınızda içinde bulunan formik asit ve histamin gibi bileşenler bitkiyi haşerelere karşı korumak için salınır. Aynı maddeler cilt üzerinde kaşıntı ve kızarmaya yol açar. Isırgan otundan elde edilen yağ; A, B, K, riboflovin, folik asit, niasin gibi vitaminler ile fosfor minerali açısından zengindir. Aynı zamanda güçlü antioksidan özelliğe sahip fenol bileşikler de içeren ısırgan otu yağı, saçı kökten uca besler ve saç dökülmelerinin önüne geçilmesine destek olur. Saçlara canlı ve parlak bir görünüm kazandıran ısırgan otu yağının düzenli kullanımı, saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur. Elinize bir parça ısırgan otu yağı alarak saç köklerinize hafifçe masaj yapın ve 20 dakika bekledikten sonra doğal içeriğe sahip şampuanla yıkayıp durulayın.

Aynısefa Yağı

Papatyaya benzerliği ile dikkat çeken aynı sefa bitkisi, çok eski zamanlardan beri cilt hastalıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Kozmetik sektöründe de bilinen bir bitki olan aynısefa; yara ve yanık merhemlerine, dudak balsamlarına, krem ve losyonlara eklenir. Antioksidan içeriği yüksek bileşenlere sahip bitkiden elde edilen aynısefa yağının antibakteriyel ve iltihap önleyici etkisi vardır. Düzenli olarak aynı sefa yağını saçınıza uygulayarak saç köklerinin beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Saç tellerinin güçlenmesini sağlayarak saç dökülmesi ve kırılma nedeniyle kopmaları engelleyebilirsiniz. Elinize bir parça aynısefa yağı alarak saç köklerinize hafifçe masaj yapın ve 20 dakika bekledikten sonra doğal içeriğe sahip şampuanla yıkayıp durulayın.

Papatya

5000 yıllık geçmişe sahip olan papatya, tıbbi alanda en çok kullanılan bitkilerden biridir. Sakinleştirici ve ağrı kesici etkisiyle ön plana çıkan papatyadan elde edilen papatya yağı, özellikle hassas ciltlerde güvenle kullanılabilir. Papatyaya kendine has kokusunu veren fenolik bileşenler aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Saç köklerinin beslenmesine destek olarak güçlenmesine ve saç dökülmesinin önlenmesine de yardımcı olur. Saç dökülmesi için kurutulmuş papatya ve papatya yağı kullanabilirsiniz. Bir kap içerisine bir avuç kadar papatya kurusu alın ve üzerine yaklaşık 1 litre sıcak su ekleyerek 15 dakika bekletin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulamasını hazırladığınız papatya suyu ile yapın. Papatya yağını ise saç köklerinize uygulayabilirsiniz. Elinize bir parça papatya yağı alarak saç diplerinize hafifçe masaj yapın ve 20 dakika bekledikten sonra doğal içeriğe sahip şampuanla yıkayıp durulayın.

Yukarıdaki doğal yöntemlerin yanı sıra saç dökülmesine karşı şampuan kullanarak saçlarınızın yıpranmasını ve kırılarak dökülmesini önleyebilirsiniz. At kuyruğu ekstresi, aynısefa ekstresi, papatya ekstresi, yeşil çay ekstresi ve ıhlamur etkisi olmak üzere 7 bitkinin birleşiminden meydana gelen Silveno Doğal Şampuan 7’li Fitoterapi Kompleksi ile saç köklerini güçlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.