sadsad x
asdasd
Sık Sorulan Sorular
 • Bitkisel yağların soğuk sıkım yapılmasının avantajı nedir?

  Ürünlerimizin içerisinde kullandığımız yağlar soğuk sıkım olarak (ısıl işlem görmeden ) üretildikleri için yağlar içerisinde bulunan vitaminler (E vitamini, A vitamini, D vitamini vb.) etkilerini kaybetmezler ve bu sayede vitaminlerin antioksidan etkilerinden yararlanarak oluşabilecek serbest radikaller de engellenir.

 • Hayvanlar üzerinde test yapıyor musunuz?

  Biz bütünüyle canlıya, doğaya dost bir yaklaşım içindeyiz. Hayvanlar üzerinde deneyler yapmıyor, testlerimizi hücre kültürü laboratuvarımızda hücreler üzerine yapıyoruz.

 • Bana en yakın satış noktasını nerede görebilirim?

  www.siveno.com adresimizde yer alan SIVENO SATIŞ NOKTALARI bölümünden ürünlerimizin bulunduğu satış noktalarına ulaşabilirsiniz.

 • SIVENO ürünleri gerçekten %100 doğal mıdır?

  SIVENO ürünleri içinde kullanılan bileşenler %100 doğaldır. Genetiği değiştirilmemiş hammaddeler katkısız, saf ve doğal halleri ile kullanılır. Ürünlerde hiçbir sentetik kıvam artırıcı, köpürtücü, koruyucu, renk ve boya maddesi bulunmaz. Bununla birlikte tedarikçilerden alınan hammaddelerin doğallığı kalite kontrol laboratuvarımızda test edilir ve eğer %100 doğal değilse ürünlerde kullanılmaz.

 • Ürün hammaddelerinin doğal olduğunu nasıl test ediyorsunuz?

  Kullanılan tüm hammaddelerin tedarikçilerini özenle seçiyoruz ve ancak kriterlerimize uyan firmaları onaylı tedarikçiler listemize alıyoruz. Tedarikçiden sertifikalarla temin ettiğimiz tüm hammaddelere tekrar testler uygulayarak doğal kişisel bakım ve ev bakım ürünleri geliştiriyoruz.

 • Sabunlarınızda serbest kostik içermez ibaresi kullanıyorsunuz. Bu ne anlama gelmektedir?

  Kostik sabunun hammaddesidir ve kostik kullanılmadan sabunlaşma olmaz. Ancak biz, kullandığımız yağların sabunlaşması için gerekli kostik miktarından daha az kostik kullanıyoruz. Böylece kostiğin reaksiyonda tamamen tükendiğinden emin oluyoruz. Bunu da Super-Fat tekniği ile sağlıyoruz. Yani yağ miktarını arttırarak sabunun içerisinde serbest kostik kalmamasını sağlıyoruz. Kostik yok olduğu için de yağlı bir sabun elde ediyor, cilde faydalı olmasını sağlıyoruz.

 • Sabun üretiminde süper-fat tekniği neden bu kadar önemli?

  Geleneksel sabunların yapımında yağ ve kostik kullanılır, ortaya sabun ve gliserin çıkar. Ve birçok doğal sabun serbest kostik içerir ve yağ oranı düşüktür. Super-Fat tekniği ile ise bitkisel yağların miktarı yüksek tutularak kostiğin tamamen tüketilmesi sağlanır. Oluşan son üründe hem serbest kostik bulunmaz hem de yağ oranı yüksek olduğu için cilt sebumunu koruyarak cildin bakımını sağlar. Bunun yanı sıra ortaya çıkan doğal gliserini de ürünlerden uzaklaştırmıyoruz. Tamamen sabunun içinde bırakarak cildi kurutmayan, besleyici sabunlar üretiyoruz.

 • Doğal ürünler sentetik ürünler kadar köpürüyor mu?

  Piyasada bazı doğal ya da zeytinyağlı gibi ifadeler yer alan sabunların içeriğinde bile köpürme kapasitesi çok yüksek ve sağlık üzerinde olumsuz etkileri bilinen SLES, SLS (Sodyum lauril sülfat) gibi sentetik köpürtücüler kullanılıyor. Biz ürünlerimizde hiçbir sentetik köpürme ajanı kullanmıyoruz. Onlar yerine doğal hint yağı ve hindistan cevizi yağı ile köpürme sağlıyoruz.

 • Ürünleriniz sentetik koku, renklendirici ya da parfüm içeriyor mu?

  Ürünlerimiz hiçbir sentetik boya ve koku içermez. Ürünlerimizin kokusu yapay parfümlerden değil içeriğindeki doğal esansiyel bitki özlerinden, rengi de yine içeriğinde kullandığımız bitkisel yağ ve ekstrelerin doğal renklerinden gelir.

 • Ürünlerinizin hoş kokmasını nasıl sağlıyorsunuz?

  SIVENO doğal ürünlerinin hiçbiri sentetik koku içermez. Ürünlerimizin kokusu portakal, greyfurt kabuğu yağı, limon, bergamot gibi doğal esansiyel bitki özlerinden gelir.

 • Ürünleriniz paraben ya da sentetik katkı maddesi içeriyor mu?

  Paraben, gıda, ilaç ve kozmetik sanayinde güçlü koruyucu olarak kullanılan katkı maddesidir. Ürünlerimizin hiçbiri paraben dahil hiçbir sentetik katkı maddesi içermemektedir.

 • Ambalajlarınız geri dönüşümlü mü?

  SIVENO doğada çözünebilen, geri dönüşümlü, gıda tipi ve çevreye dost ambalaj kullanır.

 • Ürünleriniz hayvansal maddeler içeriyor mu? Veganların kullanımına uygun mudur?

  Sabun ve temizlik gruplarımızın tamamı vegan olup hiçbir hayvansal katkı içermemektedir. Kullanılan bazı doğal hammaddelerimiz arasında sadece arıların doğal olarak ürettiği balmumu ve propolis bulunmaktadır.

  Bu ürünlerin de eldesi oldukça özenlidir. Balmumu işçi arıların peteklerini yapmak için karın halkalarındaki mum salgı bezlerinden salgıladıkları bir maddedir. Balmumu üretimi, geleneksel olarak petek kırıntılarının sıcak su içinde eritilip karışımın süzülerek bir başka kaba aktarılması ve burada su üzerinde toplanan balmumunun soğuduktan sonra oluşturduğu katı kütlenin elde edilmesi şeklinde yapılır. Bu esnada arılara zarar verilmez. Bunların haricinde tüm bileşenler bitkisel kaynaklıdır.

 • Atıklarınız denize ve yeraltı sularına zarar veriyor mu?

  Biz doğanın gücüne olan inancımız ve saygımız sebebi ile yeşil üretim ilkelerine uygun üretim yapıyoruz. Üretimimiz kompozisyon girdilerimizin tamamını ürüne dönüştüren bir kompozisyon şeklindedir. Bu sebeple fabrikamızda üretim sonu kanalizasyon sistemine verilen herhangi atık yan ürün oluşmamaktadır. Sadece ürün yapılan reaktörlerin içinde kalan bulaşık, temizleyici ürünle temizlenir ve bu yıkama suyu şehir hattından izole kanalizasyon yoluyla OSB’nin arıtma havuzuna gider.

  Bununla birlikte ürünleri üretirken ortaya çıkan faydalı yan ürünleri kullanarak ekolojik dengeye katkı sağlıyoruz. Dolayısıyla yer altı sularını ve denizleri kirletmiyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.