sadsad x
asdasd

Siveno Sözlük

%100 Doğal ürün nedir?

Ürün formüllerini bitkisel ve mineral içeriklere dayandıran, hiçbir sentetik koruyucu veya hammadde içermeyen sürdürebilir ve duyarlı üretim metotlarını benimseyen, ürünün performansını arttırmak için etkiyi bitki özleri ve mineraller ile sağlayan üründür.

%100 Doğal ürünleri nasıl üretebiliyoruz?

Ürünlerin gerçekten doğal olabilmesi için kullanılan tüm hammaddelerin %100 doğal olup olmadıkları yüksek teknoloji analiz cihazları ile tespit edilmektedir. Ayrıca ürün formülasyonlarında kullanılan kritik doğal hammaddeler (koruyucular, aktifler, bitkisel ekstreler vb.) patenti alınan teknolojiler ile %100 doğal olarak elde edilmektedir.

BioArge laboratuvarı nasıl çalışır?

BioArge laboratuvarlarında konusunda uzman doktor kimyager ve doktor biyologlar tarafından üretilen %100 doğal, hiçbir toksik madde içermeyen, sentetikten uzak, cildinizle dost kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, sıvı sabunlar, bebek ve temizlik ürün formülasyonları geliştirilmektedir. Doğadan aldığımız saf bitki, yağ ve kendi bünyemizde ürettiğimiz %100 doğal koruyucularla ileri laboratuvar ortamı ve hijyenik koşullar ile bilimin ve doğanın öğretilerini birleştirerek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bünyemizde bulunan cihazlar sayesinde laboratuvara giren her hammaddenin içerik ve doğallık analizini yapıp olumlu sonuçlar doğrultusunda formülasyonlarda kullanmaktayız. Bioarge'de bulunan analitik, mikrobiyoloji ve hücre kültürü laboratuvarları sayesinde formülasyon geliştirme, ürün etkinliği ve güvenilirliği kontrol edilmektedir.

Hücre kültürü laboratuvarları nasıl çalışır?

BioArge Hücre Kültürü Laboratuvarı’nda geliştirilen ürünlerin güvenirliğini ve etkinliğini değerlendirmek için hücre kültürü testleri yapılmaktadır. Bu amaçla laboratuvarda, keratinosit ve fibroblast hücre hatları kullanılmaktadır. Böylece geliştirilen ürünlerin ve onların içerisinde kullanılan çeşitli hammaddelerin hücreler üzerinde etkin dozlarını belirleyip herhangi bir toksik etkisi olup olmadığı araştırılıp, ürünler güvenilir hale getirilmektedir.

Vegan nedir?

Vegan ürün, hayvansal ya da hayvanlardan dolaylı olarak elde edilen (süt, yumurta, bal gibi) hiçbir içeriği formülünde bulundurmayan ürünleri ifade eder.

Organik ürün nedir?

Organik kozmetik hiçbir kimyasal içerik kullanmadan, üretiminden tüketimine kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir.

Cruelty free sertifikası ne anlama gelir?

Üretim sürecinin hiçbir aşamasında hayvanlar üzerinde deney yapılmadığını kanıtlayan bir belgedir.

Doğada geri dönüştürülebilir ambalaj nedir?

HDPE ambalajlar 6 aylık süre içeresinde ağırlığının yaklaşık %1’i kadar doğada degrade olmaktadır.

Yeşil üretim süreçleri nedir?

Yeşil kimya, kimyasal maddelerin kullanımını ortadan kaldıran ürünlerin ve süreçlerin tasarımıdır. Yeşil kimya, sürdürülebilir kimya olarak da bilinir.  Yeşil Kimya; moleküler düzeyde kirliliği önler, tek bir kimya disiplini değil, kimyanın tüm alanlarına uygulanan bir felsefedir. Gerçek dünyadaki çevre sorunlarına yenilikçi bilimsel çözümler uygular. Kirlilik oluşumunu engellediği için kaynakta azalma ile sonuçlanır. Kimyasal ürün ve işlemlerin insan sağlığı ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltır. Mevcut ürün ve süreçlerden kaynaklanan tehlikeyi ortadan kaldırır.

Çevre dostu üretim tesisi nedir?

Ekolojik sisteme uygun üretim yapmaktır. Hammadde alımından bitmiş ürüne kadar tüm üretim süreçleri, yan prosesler (depolama, atık, vb.) buna uygun olarak yürütülmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.