sadsad x
asdasd

Tırnak Bakımınızı Yaparken Ellerinizin Nemini Korumayı İhmal Etmeyin

Tırnak bakımı, sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmanın ilk adımıdır. Sağlıklı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmak için ellerinizi düzenli olarak temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Eller nemlendirilirken el için özel olarak hazırlanan el kremleri ya da tırnak balsamı kullanmak en etkili sonuca ulaşmanıza yardımcı olur. 

 

Tırnak etlerini kesmek ve onlardan kurtulmaya çalışmak tırnak bakımı söz konusu olduğunda sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Ancak tırnak etleri düşman değil doğal bir koruyucudur. Tırnağı bakterilere ve virüslere karşı koruyarak, tırnağın enfeksiyon kapmasını da engeller. Tırnak etlerini keserken fazla sert davranmak, tırnak yatağının zarar görmesine ve tırnağın yavaş uzamasına sebep olabilir. Bu yüzden en doğru yöntem tırnak etlerini tırnak balsamı ile düzenli nemlendirmektir. Düzenli nemlendirerek tırnak etleriyle dost kalabilirsiniz.

Tırnak Beslemek için Ne Yapılmalı?

Cilt için olduğu gibi sağlam tırnaklar için de olmazsa olmaz sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra uygulayabileceğiniz bazı küçük adımlar tırnaklarınızın beslenmesine yardımcı olabilir.

 

 • Tırnaklarınızı kuru tutun ve her zaman temiz olmasına özen gösterin.

 • Manikür yaparken iyi bilenmiş ve temiz aletler kullanın.

 • Ellerinizi nemlendirirken tırnak diplerine masaj yapın.

 • Tırnaklarınız kırılıyorsa, tırnak sertleştirici ile destekleyebilirsiniz.

 • Biotin içeren gıdalar tüketmek tırnaklarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olur. 

Ellerinizin Nemini Korumayı İhmal Etmeyin

Nemlendirme, sağlıklı bir cilde sahip olmak için iyi bilinen bir sırdır ancak konu tırnak bakımına geldiğinde sıklıkla göz ardı edilir. Kuru ve kırılgan tırnaklar pek çok faktörün sonucu olabilir, nihayetinde her zaman nem çağrısı yapar. Bu yüzden tırnakları temizledikten sonra nemlendirmeyi tırnak bakımının merkezine koyun. Tırnak balsamı ve vücut sabunu birlikte kullanıldığında en etkili sonucu almanıza yardımcı olur. Tırnaklarınızı nemlendirirken tırnak diplerine masaj yaptığınıza emin olun. Tırnak balsamı ile masaj yapılan ellerin daha az maniküre ihtiyacı olduğunu zamanla göreceksiniz.

Elleri Nemlendirmek için Doğal Yöntemler

Ellerinizi nemlendirmek için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Ellerinize düzenli peeling uygulamak, nemlendiricinin daha iyi emilmesine yardımcı olabilir. Zeytinyağı ve toz şekeri karıştırarak doğal, nemlendirme özelliği olan, basit bir peeling hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağı eller için kusursuz bir nemlendiricidir. El bakımında biberiye yağı, tatlı badem yağı, hint yağı gibi bakım yağlarından da faydalanabilirsiniz. Bakım yağı seçerken esansiyel yağların doğrudan cilde uygulanmaması gerektiğini unutmayın.

 

İçtiğiniz kahvenin telvesiyle ellerinize masaj yapmak da peeling etkisinin yanı sıra, kahvenin içeriğindeki yağlar sayesinde ellerinizin nemlenmesine yardımcı olur. Muz muhteşem bir nemlendirme özelliğine sahiptir. Olgun bir muzu iyice ezerek ellerinize maske olarak sürebilirsiniz. Bir süre bekleyip yıkadığınızda ellerinizin daha nemli olduğunu fark edeceksiniz. Evinizde aloe vera bitkisi yetiştiriyorsanız, bitkinin yaprakları içindeki jeli de ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

Tırnaklarınızı Korumak için Dikkat Etmeniz Gerekenler

Soğuk hava koşulları, ev işleri, el yıkamak gibi günlük aktiviteler tırnaklara kolaylıkla zarar verebilir. Ufak değişikliklerle ellerinizi ve tırnaklarınızı dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz. İşte tırnaklarınızı korumak için uygulayabileceğiniz bazı öneriler:

 

 • Eller için özel üretilen nemlendirici ve tırnak balsamı kullanın. 

 • Ellerinizi güneşten koruyun, güneş ellerinizin kurumasına sebep olabilir.

 • Kütikül balsamını gece uygulayın.

 • Nemlendirici özelliğiyle bilinen aloe verayı ellerinizi nemlendirirken kullanabilirsiniz.

 • Stresten uzak durun.

 • Soğuk havalarda her zaman eldiven kullanın.

 • Cildinize uygun olmayan bakım ürünleri kullanmaktan kaçının.

 • Tırnak etlerinizi koparmayın.

 • Ev işleri yaparken koruyucu eldiven kullanın.

 

Sentetik koku, boya, paraben ve SLS içermeyen Siveno ürünleri ile tırnaklarınıza doğal bir bakım sağlayabilirsiniz. Siveno ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez. Cildiniz için yapabileceğiniz en iyi seçimler için Siveno tırnak bakım ürünlerini şimdi inceleyin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.